Rok szkolny 2013/2014

jajko

W PISANKOWIE

Tuż przed świętami wielkanocnymi - 16.04.2014 r. rozstrzygnęliśmy w świetlicy konkurs na najoryginalniejszą pisankę. Nagrody-niespodzianki otrzymały:

Kamila Vu Van z kl.6b,

Wiktoria Postek z kl.3b,

Natalia Brenk z kl.3a,

Ola Iwaniuch z kl.1a.

Gratulujemy kreatywności i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach! :)


W środę 15 stycznia 2014 roku na 3 godzinie lekcyjnej odbyły się w świetlicy warsztaty plastyczne dla klasy 2a i 5a z udziałem całej czwórki naszych przemiłych gości. Zadaniem uczestników było stworzenie projektu maski karnawałowej. Bawilismy się świetnie.

                                  Anna Hajdul

                                             Małgorzata Rudnicka


Rok szkolny 2012-2013

 

Wiosna tuż, tuż... 

W naszej świetlicy już wiosennie i kolorowo, a za oknem - zima nie odpuszcza. Korzystając z jej uroków zjeżdżaliśmy z górki w parku, lepiliśmy rzeźby ze śniegu i wydeptywaliśmy swoje imiona na wielkiej białej kartce - boisku szkolnym . 

M. Rudnicka


Podsumowanie kampanii „Poczytaj mi starszy kolego”

W jej ramach  od 2.10.2012r. w każdy wtorek na drugiej długiej przerwie uczniowie gimnazjum czytali swoim młodszym kolegom. W październiku i listopadzie były to wierszowane wersje znanych baśni braci Grimm i Andersena. W grudniu – legendy polskie, a w styczniu wiersze Juliana Tuwima. Do końca półrocza odbyło się 13 spotkań. W każdym z nich  uczestniczyło średnio 33 uczniów z klas I – V (a nierzadko też koledzy – gimnazjaliści). Po wysłuchaniu czytanego tekstu uczniowie odpowiadali na 2- 3 pytania sprawdzające zrozumienie wysłuchanego fragmentu. Dla uważnych słuchaczy były przygotowane niespodzianki. Każdy czytający otrzymał na pamiątkę  zakładkę do książki. Co tydzień chętni uczniowie wykonywali ilustracje do wysłuchanych bajek, legend i wierszy. Zgromadzone prace zostały wyeksponowane w listopadzie na korytarzu szkolnym (obok sali nr 4), a w grudniu w świetlicy szkolnej. Dzięki hojności Pani Sołtys Brodów podczas ostatniego czytania przed feriami wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. W związku z tym, że akcja spotkała się z tak licznym odzewem zarówno wśród młodszych, jak i starszych, będziemy ją kontynuować w II semestrze. Dziękujemy gimnazjalistom i prosimy o dalszą aktywność, a młodszych uczniów zapraszamy w drugim semestrze.

                                                                                                                          M. Rudnicka

                                                                zdjęcia


Dzień zdrowego śniadania 

Czwartek - 8. listopada 2012 obchodzony był w większości polskich szkół pod hasłem dnia zdrowego śniadania. Również i my w świetlicy wraz z uczniami klas 3b i 5b przyłączyliśmy się do niego. Na pierwszej lekcji przygotowaliśmy wspólne śniadanie, które następnie spożywaliśmy. Nauczyliśmy się przyrządzać pyszne, kolorowe, a przede wszystkim zdrowe kanapki. Dzięki uprzejmości Pań z kuchni, mogliśmy popijać nasze śniadanie gorącą herbatą. Rozmawialiśmy również o tym, jak ważną rolę w funkcjonowaniu uczniowskiego organizmu pełni pełnowartościowe śniadanie.  

zdjęcia w galerii świetlicy

Święto Niepodległości 

9. listopada udaliśmy się z grupą uczniów z klas 1a, 1b i 5a na plac przed Urzędem Gminy w Brodach. Tu, pod obeliskiem, złożyliśmy symboliczne kwiaty i zapaliliśmy znicz w hołdzie wszystkim walczącym o wolną Polskę.

zdjęcia w galerii świetlicy

"Październik - miesiącem dobroci dla zwierząt"

W ramach realizacji tego hasła we wtorek 30 X 2012r. odbyło się w świetlicy spotkanie uczniów klas pierwszych z weterynarzem Panem Gieorgiosem Gargalisem. Nasz gość opowiadał dzieciom o swojej pracy w Lecznicy dla Zwierząt w Brodach. Przyniósł również ze sobą niektóre narzędzia lekarskie, które dzieci mogły obejrzeć. Następnie pierwszaki zadawały p.Gargalisowi pytania na temat swoich zwierzęcych ulubieńców, ich zwyczajów i upodobań. Godzinne spotkanie upłynęło w sympatycznej atmosferze. W ramach podziękowań uczniowie wręczyli gościowi zwierzątka wykonane w ramach zajęć świetlicowych.

                                                                                                                                    M.Rudnicka

                                                               galeria


                                                        

  „Poczytaj mi starszy kolego”


Drugiego października 2012r. zainaugurowaliśmy w świetlicy szkolnej kampanię czytelniczą pod hasłem : „Poczytaj mi starszy kolego”. W jej ramach, w każdy wtorek na drugiej długiej przerwie uczniowie gimnazjum czytają swoim młodszym kolegom ze szkoły podstawowej. W październiku są to wierszowane wersje znanych baśni. Rozpoczęliśmy od „Małej Syrenki” w wykonaniu A. Majewskiej z klasy 3B gimnazjum, której wysłuchało 55 uczniów z klas I – V SP. Natomiast 9 października 2012r. zapraszamy na „Brzydkie Kaczątko” w wykonaniu Dawida Jurysa z 3B.Dla uważnych słuchaczy przygotowaliśmy niespodzianki. 
Zapraszamy do świetlicy w każdy wtorek po 4 lekcji! 
                                                                               M. Rudnicka

galeria

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Rok szkolny 2012-2013

 
 
KOLEJNE OSIĄGNIĘCIE MARYSI!!!
 
 
 
Uczennica klasy 1a MARYSIA JUREK otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznymorganizowanym przez Nadleśnictwo Lubsko pod hasłem:,,WIOSNA BEZ PŁOMIENI''.
 
 
 
 
22.06.2012                                                            opiekun:M.Rudnicka

 
 
 
W marcu, przed nadejściem kalendarzowej wiosny, przygotowywaliśmy marzanny z surowców wtórnych.
W międzynarodowym Dniu Teatru (27.03) zorganizowaliśmy  kukiełkowe warsztaty.
W ramach zajęć świetlicowych wykonywaliśmy kartki na konkurs organizowany cyklicznie przez MDK w Żarach, pod hasem: "Święta w miniaturze", a przed świętami przygotowaliśmy wiosenne dekoracje - kurczaczki i króliczki dla pracowników szkoły.
 
 
 

Szukamy oznak wiosny w brodzkim parku...
 
 
4 marca 2012 r.                                                         Małgorzata Rudnicka

W grudniu przygotowywaliśmy dekoracje i ozdoby w ramach mini-warsztatów pod hasłem: ,,Boże Narodzenie- coś z niczego".Wykonanymi ozdobami udekorowaliśmy choinkę w świetlicy, na korytarzu szkolnym oraz przed szkołą. Na choince przed UrzędemGminy w Brodach zawisły również ozdoby naszego autorstwa. Przed świętami Bożego Narodzenia ogłosiliśmy wyniki konkursu na,,słodką bożonarodzeniową ozdobę choinkową". Nagrody-niespodzianki otrzymały:

   http://pspbrody.pl/templates/123wd-j15-7/images/li.png'); clear: both;" style="list-style-image: url(
http://pspbrody.pl/templates/123wd-j15-7/images/li.png
  ); clear: both;">
 • Marysia Jurek(Ia)
 • Kamila Vu Van(IVb)
 • Nikola Demczak(IVb)
 • Agata Bąk(IVb)
 • Ola Vu Van(Ia-gim.)
                                                                                 M. Rudnicka 

Sukces Marysi!!!

Uczennica klasy Ia Marysia Jurek otrzymała wyróżnienie w konkursie plastycznym ,,Święta w miniaturze 2011organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Żarach.Wernisaż wystawy oraz wręczenie nagród odbędzie się 19.12.2011 r. w Żarach.

Gratulujemy!

11.12.2011r.                                                                                     M.Rudnicka


14 października 2011roku obchodzony był w naszej szkole pod hasłem: ,,Dzień z pasją''.
Z tej okazji przygotowaliśmy w świetlicy wystawę kolekcji uczniowskich.
Więcej w galerii...
14.10.2011 r.
ROK SZKOLNY 2011/2012
Rok szkolny 2011/2012 rozpoczęliśmy od powitania w świetlicy pierwszaków oraz nowych uczniów w naszej szkole.
Przygotowaliśmy również dekoracyjne wyklejanki ,,Mój ulubiony owoc, ulubione warzywo", które ozdobiły stołówkę szkolną.
Dla autorów najładniejszych prac pani intendentka ufundowała skrzynkę pysznych jabłek. 
Ogłosiliśmy też konkurs (który trwać będzie do
 10 października 2011) na „Jesiennego stworka"- zabawkę z jesiennych owoców.
zapraszamy do galerii
02.10.2011