
Publiczna Szkoła Podstawowa w Brodach bierze udział w projekcie
"Lasy dla zrównoważonego rozwoju"
realizowanym pod patronatem Lubuskiego Kuratora Oświaty
przez Włocławskie Centrum Edukacji Ekologicznej
i Leśny Kompleks Promocyjny "Bory Lubuskie"
Szkoła z klasą 2.0
W tym roku szkolnym nasza placówka przystąpiła do programu Szkoła z Klasą 2.0 organizowanego przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Partnerami akcji są m.in. Gazeta Wyborcza i Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Jest to program wspomagający nauczycieli i uczniów w uczeniu się i w nauczaniu z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnej (TIK)? Jeden z jego etapów to tworzenie Szkolnego Kodeksu 2.0, czyli zasad korzystania z nowych technologii w edukacji. Przemyślane i samodzielnie zaproponowane przez uczniów zasady pomogą kształtować w nich umiejętności odpowiedzialnego korzystania z Internetu i twórczego wykorzystywania nowych technologii, rozwijać umiejętności samodzielnego myślenia, odpowiedzialnego korzystania ze źródeł i wykorzystywania wiedzy w praktyce. W celu tworzenia Kodeksu 2.0 nasi wychowankowie spotkali się dwukrotnie – na debatach klasowych i debacie szkolnej, która odbyła się 10 grudnia br.
szczegóły na stronie http://www.ceo.org.pl/pl/szkolazklasa2zero
Kodeks 2.0
Projekt Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego
„Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”
Szkoła Podstawowa im. Stefana Batorego w Brodach realizuje zajęcia dodatkowe, wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego na podstawie opracowanych przez zespół nauczycieli programów indywidualizacji. Zajęcia odbywają się w ramach Poddziałania 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych POKL.
Realizacja projektu rozpoczęła się we wrześniu 2010 roku, a zakończy się w czerwcu 2013 r.
Zajęcia prowadzone w ramach projektu:
- Zajęcia dla dzieci ze specyficznymi trudnościami w czytaniu i pisaniu, w tym także zagrożonych ryzykiem dysleksji.
- Zajęcia dla dzieci z trudnościami w zdobywaniu umiejętności matematycznych.
- Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych: "Grupa WUP, czyli: Wiem, Umiem-Potrafię"(m.in. zajęcia umożliwiające rozwijanie i prezentację zdolności manualnych oraz artystycznych.
- Zajęcia socjoterapeutyczne i psychoedukacyjne dla dzieci z zaburzeniami komunikacji społecznej.
- Zajęcia rozwijające zainteresowania uczniów szczególnie uzdolnionych, z uwzględnieniem nauk matematyczno-przyrodniczych:" Klub Małego Naukowca" (m.in. przeprowadzanie doświadczeń i prowadzenie obserwacji przyrodniczych.
Projekt Let's speak English
Projekt Our English